Nem aprózta el az LG az idei CES-t, és gyakorilatilag minden kategóriában mutatott be valami érdekeset, a mobiltelefontól a tévén át netbookokig.
Kezdhetjük is rögtön az elsővel: ahogy a LED-es mikroprojektorok fejlődnek, úgy közeleg a projektorral egybeépített telefonok napja is. Az LG hozott is egy ilyen modellt, ami ugyan már nem világelső, viszont gyönyörűen néz ki – ez az LG EXPO, amit mi mással demózhattak volna, mint az Avatarral. Természetesen a kis telefon még nem 3D-s, de egész elviselhető képe van. A készülék hátára púpként ráépített projektor sötét szobában akár 66”-os kép kivetítésére is képes.
Az EXPO egyébként alapvetően nem multimédiás telefon, hanem üzleti készülék: 1 GHz-es processzora, ujjlenyomatolvasója (ebben tényleg világelső) és 3,2”-es érintőképernyője mellett teljes QWERTY billentyűzete is van. Hátoldalán 5 Mpixeles fényképezőgépet találhatunk, került bele WLAN és GPS is, operációs rendszere pedig a Windows Mobile 6.5
Ha már projektor: az LG elhozta Full HD-s 3D-s projektorát is, a CF3D-t. Az egy lencsés készülék 2500 ANSI lumen fényerőt és 7000:1 kontrasztarányt ígér, 120 Hz-es képmegjelenítésére képes és 2 HDMI 1.3-as bemenete is van.
Az LCD monitorok között is érkezett egy 3D-s példány: a W2363D egy 1920×1080 pixeles, 70000:1 kontrasztot ígérő készülék, két HDMI és egy DVI bemenettel és 3 ms-os válaszidővel. Az E2350V nevű képernyő ugyan csak „2D-s”, de környezetbarát: elnyerte az UL Enviroment SCP pecsétjét.
A cég fő termékskálája persze a szórakoztatóelektronikai eszközök gyártása – tévéből és lejátszóból is bőven akadt a standon. Akadt közöttük 3D-s is, az LE9500-as sorozat 55 és 47 hüvelykes változatainak személyében.
Ezek, illetve az LE8500 és LE7500 mind az INFINIA sorozatba tartoznak, amelynek jellegzetessége a vékony kivitiel. A két nagyobb sorozat esetében újfajta LED-es háttérvilágítást használnak (természetesen a többi is LED-es), amivel csökkenthető a készülékek vastagsága.
Ez egyébként 240 szegmenses local dimminget támogat, legalábbis az 55” képméret esetén, úgy, hogy a képernyő mindössze 8,5 mm vastag – az egész tévé (talp nélkül, a keretnél) kevesebb, mint 22 mm-es, ami nem rossz érték. A CES díj mellé ezeknél egyébként THX Display Certification is jár.
A lejátszók között érdekes lehet az új csúcsmodell, a BD950 – ennek érdekessége, hogy egy 250 GB-os merevlemez is található benne. Ez nem felvételre való, hanem arra, hogy tárolhassunk rajta fotókat, zenét, természetesen saját videókat és így tovább. Érdekes szolgáltatása mindenesetre a készüléknek, hogy Audio-CD-inket egyszerűen átmásolhatjuk a merevlemezre, és a számokat, albumokat a lejátszó rendesen el is nevezgeti a Gracenote rendszerét használó MusicID szolgáltatással.
A készülék természetesen hálózatra is köthető – akár vezetékes, akár vezeték nélküli adapterrel, és persze DLNA kompatibilis is.