Nem túl meglepő módon a Toshib sajtótájékoztatója sem nélkülözte a 3D-t és a tableteket, ám a japán cég nem elégedett meg ennyivel: az új termékek mellett egy komplett jövőképet is felvázoltak, amelyben a központi szerepet az különféle eszközök által elérhető vagy éppen megosztott tartalom kapja.
Az egész központjában a Toshiba Places nevű felhő alapú szolgáltatás áll, amelyre természetesen a cég készülékei tudnak majd legkönnyebben csatlakozni – ezen a tárhelyen pedig a felhasználók oszthatnak meg majd egymással tartalmat, így például a nyaraláson készült, és notebookról feltöltött fotókat az otthoniak rögtön elérhetik webes tévéjük menüjéből. Ez persze önmagában még nem túl nagy durranás, hiszen a tartalommegosztás számtalan más weboldalon keresztül is elérhető, amit a Toshiba ehhez hozzátesz az a Toshiba Marketplace: innen fizetős, prémiumtartalom érhető el, például filmek, zene, és így tovább. A rendszer először Franciaországban kerül bevezetésre, várhatóan a negyedik negyedévben, a többi országban csak ezután foglalkoznak majd vele.
A Places és a Marketplace elérésének lehetősége mindenfél eszközbe belekerül majd – és mi más lehetne a két legfontosabb tartalomfogyasztó eszköz, mint otthon a tévé, illetve mozgás közben a tablet? Az utóbbiból immár hivatalosan is van a Toshibának, ugyanis bejelentették a Folio-t: 10,1”-os kijelző, Tegra 2 platform, webkamera, Wi-Fi, HDMI, Bluetooth és Froyo jellemzi – mindezért pedig 399 euró körüli árat kell majd fizetnünk (Magyarországon nyilván többet). A készülék előreláthatólag a negyedik negyedévben érkezik meg a boltokba, és készül majd belőle 3G-s verzió is – a cég képviselőjének állítása szerint akkumulátora elég lesz egy teljes napi munkához.
Az otthoni tartalomfogyasztás megkönnyítése érdekében a cég pár új tévét is piacra dob majd. Ezek között van a cég új csúcsmodellje, az 55ZL1-es 3D-s készülék, amelynek dizájnját a dán Jacob Jensen Design stúdió tervezte. Ebben mutatkozik majd meg a jelenlegi Cell Engine továbbfejlesztése, amely egyelőre CEVO kódnéven fut. A megnövelt számítási kapacitásnak és szoftvernek köszönhetően itt olyan plusz funkciókkal találkozhatunk, mint a 400 Hz-es képfrissítés (Active Vision M400HD néven), 2D-3D konverzió és 512 klaszteres local dimming. A 3D-vel kapcsolatos problémák kiküszöbölésére nagy hangsúlyt fektettek: a szemüveg miatt bekövetkező képminőségromlást úgy kompenzálták, hogy még a fejlesztés során megmérték, hogy pontosan milyen „károkat” okoznak a felhasznált szemüvegek, így a 3D-s üzemmód esetén a tévé magától elvégzi a szükséges korrekciókat a fényerőn, a kontraszton és a színeken.
A másik problémát a 3D-ben sugárzott műsoroknál használt side-by-side formátum okozza, amely felezi a felbontást – ezt a CEVO Engine interpolálással korrigálja, a 3D Resolution+ technológiával.
Végül bemutattak egy új noteszgépet is, amely szintén illeszkedik a 3D-s tartalmak fogyasztásának koncepciójába: ez a Satellite A665 3D, ami nevének megfelelően 3D-s kijelzővel rendelkezik.