A tévé képe annyira lenyűgöző, hogy fotón nem is lehet visszaadni – de azért áradozunk róla néhány sort.
A japán gyártó 145 colon 7680×4320 pixellel olyat mutatott, hogy még a lélegzetünk is elállt. Ugyan ha jobban beleszámolunk, akkor a demózott panel részletessége semmi extrát nem nyújt, hiszen egységnyi területen alig kapunk több pixelt, mint egy 84 colos 4K×2K-s tévénél (réádásul a CES-en már bemutatott 20 colos 4K-s panel ebből a szempontból messze jobb), azonban a gigantikus, 145 colos, 3,68 méteres képátlóval az élmény akkor is valószerűtlenül valószerű volt. 32 Mpixel, a Full HD felbontás tizenhatszorosa; a szett felépítése miatt nagyjából 1 méterre lehetett közel menni a tévéhez, és még így sem látszottak a pixelek. Ez összességében annyira finom részletek megjelenítését jelentette, hogy simán azt is hihettük volna, nem is képet látunk, hanem a valóságot, egy ablakon keresztül. Csak néhány tesztvideót lehetett egyébként megnézni, de ezekben annyira lemásztak a pixelek a tévéről, hogy már-már egy kis térhatást is felfedezni véltünk, pedig a vetített tartalom egyébként 2D-s volt.
Noha nem a Panasonic az első gyártó, aki 8K-s panelt mutatott be, abban biztosak vagyunk, hogy ez a leglátványosabb panel, amit valaha láttunk. Tavaly a Sharp mutatott be itt az IFA-n hasonló részletességű, de csak 84 colos képátlójú panelt (amit később a CEATEC-en újra megnéztünk), hozzá hasonlóan a Panasonic is a japán tévétársasággal, az NHK-val közösen fejlesztette ki a készüléket, a 2020-as indulást megcélzó, 8K×4K-s Super Hi Vision TV program részeként. A Panasonic és az NHM egyébént a BBC közreműködésével már kipróbálta a rendszert éles körülmények között is, az olimpia ideje alatt.
A képminőséget illetően fotókon esélyünk sincs visszaadni, amit a panel tud, viszont a gigantikus méretet tudjuk érzékeltetni: a tévé alatt jobbra elhaladó emberke van éppen a monstrummal egy síkban.