Az Ambilightról valószínűleg már mindenki hallott: ez az a technológia, amelyik a Philips felső- és csúcskategóriás tévéi mögött lévő falra glóriát varázsol. A Philips eredetileg azért jött elő az ötlettel, hogy az LCD-tévék gyenge kontrasztját leplezze, és a dolog valóban jól is működött/működik, hiszen ha már egy kicsi fény is van a szobában, akkor a fekete még egy LCD-tévén is tökéletesnek tűnik. Persze az Ambilight a színhelyességet rontja valamelyest, hiszen tudjuk, hogy a tökéletes színhelyességhez a környezeti fényt is számításba kellene venni, márpedig ez az Amblight esetében folyamatosan változik.
A Philips az IFA-n mutatta be az első OLED-tévéjét, ami hamarosan kereskedelmi forgalomba is kerülhet, és a vállalatnál nem bízták a véletlenre, minden elérhető technológiai újítást belezsúfoltak: 4K, HDR, Android…és Ambilight. Igen, sikerült beépíteni a (szinte) tökéletes feketére képes tévébe azt a technológiát, ami a tökéletlen fekete elfedésére hívatott. Oké, azt aláírjuk, hogy az Ambilight látványos, de hogy ebben a tévében ez nem több, mint öncélú mutogatás, az is teljesen biztos. A 901F típusú modell egyébként 55 colos képátlóval rendelkezik, és természetesen az LG Display paneljét használja. A vezérlés viszont egyedi, belül színenként 17 bites ami összességében akár 2250 milliárd szín megjelenítését is lehetővé teszi. Okosétévé rendszerként az Androidot kapjuk, így a telepíthető programok minőségével és mennyiségével nem lesz gondunk, a hangkeltésért pedig egy integrált, 7.1 csatornás soundbar felel.
A tévét a TP-Vision valamikor az év vége felé dogja piacra dobni, a részletes specifikációra és az árra ennek megfelelően egy kicsit még várni kell.