Ilyen egy okoscipő, kibelezve
Mégpedig a Fujitsu jóvoltából tesszük mindezt, hiszen a vállalat kifejelsztett egy olyan platformot, amivel az emberek járását lehet elemezni. Első körben a cél az, hog a cipővel kinyert adatok a sportolókat segítsék, de már rövidtávon cél az is, hogy orvosi területen is használják az okoscipőt.
A kütyü a szokásos trükkök mellett (okostelefonnal való összekapcsolás lehetősége, lépésszámlálás) a talpra nehezedő nyomást is tudja érzékelni, ez ad lehetőséget a szokásosnál pontosabb következtetések levonására; a súlyelosztás elemzésével kimutatható például, hogy egy futópálya melyik lábat terheli inkább, de a Big Data adatokkal való összehasonlítást követően helytelen testtartásra is fényt lehet deríteni az adatok segítségével, és rengeteg, a mozgást befolyásoló betegésre utaló jelet is lehet majd szűrni.
És akkor most lássuk, hogy mi van a cipőben: három nyomásszenzor, egy antenna, akkumulátor és némi elektronika. És hol a töltő? Sehol, mert a kereskedelmi forgalomba kerülő modellt vezeték nélkül lehet majd tölteni.