A kimondhatatlan nevű Paytsar Bkhchadzhyan esetében azért volt nagyon fontos, hogy a bíróság gyorsan hozzáférjen a készüléken tárolt adatokhoz, mert a hölgyet személyazonosság ellopásával vádolták; és azt remélték, hogy még nem volt ideje eltűntetni a mobilról a terhelő bizonyítékokat. A felszólítás 45 perccel azután landolt az FBI-nál, hogy Bkhchadzhyant elfogták – a készüléket egyelőre vizsgálják.
Az eset érdekessége, hogy Amerikában van egy szabály, amely engedélyhez köti ugyan, de lehetővé teszi az FBI számára a telefonok átvizsgálását, míg egy másik kimondja, hogy a hatóság bárkit kötelezhet arra, hogy ujjlenyomatot adjon. Az viszont sehol nincs leírva, hogy ezt a kettő szabályt együttesen, összekötve is lehet alkalmazni, kiváltképp akkor, ha egy telefon feloldásának kikényszerítése ezzel a cél. A helyzetet bonyolítja, hogy az USA-ban senki sem kötelezhető arra, hogy saját magára nézve terhelő vallomást tegyen; és vannak olyan vélemények, amelyek szerint ez a gondolatmenet a telefonok feloldására is vonatkozik.
Mindenesetre szinte biztos, hogy a most született felszólítás precedens értékű lesz, mivel a jogászok és jogvédők egymásnak fognak esni; a vita viszont jó esetben olyan eredménnyel (állásfoglalással) zárul, amit a jövőbeli eseteknél nagy biztonsággal lehet majd alkalmazni.