Talán kijelenthetjük, hogy ma már nem haladunk az okosabbnál okosabb kütyük világa felé, hanem benne élünk. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az utazás befejeződött volna – sőt, az igazi robbanás, az internetre kapcsolódó kütyük tömeges elterjedése még csak a következő években várható. A Microsoft és az Intel két kulcsszereplő lehet a piacon, mindkét vállalat feltett szándéka, hogy az IoT világában megkerülhetetlen szereplővé váljanak. Ebbe nyilván az ARM-nak, és az olyan óriásoknak, mint például a Samsung, is lesz némi beleszólása, de tény, hogy a Microsoft és az Intel régóta partnerek, akik ha együtt képzelik el a jövőt, komolyan számolni kell velük.
A Microsoft a Windowst alakítja folyamatosan, az Intel pedig a hardvert fejleszti, többek között a CES-en bejelentett, tegnap pedig megerősített Compute Card is ebbe a trendbe illeszkedik. Az okos eszközök egyik fontos tulajdonsága, hogy mindig online vannak, ám nincs mindenhol WiFi. Ilyenkor a mobilnet jelenti a megoldást, ehhez viszont SIM-kártya is kell. A gond az, hogy egy SIM-kártya – bár kicsi – mégiscsak feleslegesen növeli a készülékek méretét és tömegét. Az Intel éppen ezért úgy döntött, hogy mostantól minden modembe elektronikus SIM-kártyát is épít, így a vállalat chipjét használó megoldások valódi SIM-kártya nélkül is képesek lesznek csatlakozni a mobilhálózatokra. Az elektronikus SIM-kártya nem ismeretlen, de nem is túl gyakori; a nagyobb gyártók közül eddig szinte csak a Samsung alkalmazta, mégpedig a Gear S2 LTE-s verziójában.
A Microsoft és az Intel együttműködésének hála könnyebb lesz folyamatos netkapcsolatra alapozó termékeket piacra dobni, ami a Microsoft reményei szerint hozzájárulhat ahhoz, hogy a Windows újabb és újabb területekre tegye be a lábát. Az Intel viszont – hacsak nincs kizárólagos megállapodása a Microsofttal – abban is reménykedhet, hogy egy olyan megoldást szállít, amivel előnybe kerülhet az ARM chipjeivel szemben.