- 2013. április 9., 14:00
A Koobe belépő szintű e-bookjának tudása nem csupán az alapfunkciókra korlátozódik, de ez árán nem látszik.

Nyilván egyetlen cég sem szereti, ha termékeit a piac legnépszerűbb modelljével hasonlítják össze, ez a sors azonban elkerülhetetlen, ha elektronikus könyvolvasókról van szó. Az Amazon Kindle minden piackutató becslése alapján magasan piacvezető – nem kis részben természetesen annak is köszönhetően, hogy magát a hardvert veszteséggel (de legalábbis biztos, hogy nem nyereséggel) értékesíti, és haszonra csak később, a könyvértékesítés után befolyó jutalékokból tesz szert. Ha ebből indulunk ki (másból viszont nem is lehet), könnyen belátható, hogy a független, tartalomszolgáltatással nem rendelkező gyártók, mint például a Koobe, az ár alapján mindenképpen komoly hátrányból indulnak. A kérdés így minden esetben az, hogy ezt tudják-e valamilyen módon, például extra szolgáltatásokkal kompenzálni.

Külső

A Koobe Magyarország Kft. által forgalmazott ONYX Boox A62s jelenleg a gyártó legolcsóbb modellje, ez külső megjelenésében egyértelműen megmutatkozik: mind a készülék mind formavilága, mind az anyaghasználat, mind az összeszerelés, mind pedig a méret és a tömeg alapján az e-book csak átlagosnak mondható. A gyártó fekete, műanyagból készült borítást választott a 197×124×11,6 mm-es, 298 gramm tömegű eszköznek.

Az előlap nagy részét az E Ink technológiát használó kijelző foglalja el, amelynek mérete az e-bookok esetében szabványosnak tekinthető 6 col. A panelt oldalt és fent is elég vastag keret veszi körül, de a Boox A62s elsősorban nem ezért nagy, hanem azért, mert a Koobe a versenytársaktól eltérő kezelési módot választott, és a vezérléshez két egymásba ágyazott, egy nagyobb és egy kisebb gyűrűt épített a kütyüre.

Mindkettő négy irányban nyomható, így összesen nyolc funkciógombot kapunk, amelyeket a középen található, félig áttetsző műanyagból készült OK gomb egészít ki. A külső gyűrűvel tudunk lapozni, és ezzel érjük el a menü valamint a vissza funkciókat, a belső gyűrűvel pedig jobbra-balra illetve fel-le tudunk lépkedni. Az OK gomb alatt két halvány fénnyel világító, kék színű LED jelzi, ha töltjük a készüléket, bekapcsolás közben pedig a gombok és a kijelző kötött elhelyezkedő apró fényforrás jelzi a történéseket.

Mivel a lapozáshoz nincsenek extra gombok, a Koobe Boox A62s mindkét oldala teljesen üres – az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy nálunk a WiFi adapter nélküli verzió járt, a vezeték nélküli kommunikációra képes verzióban a WiFi kapcsolgatásához használható gomb azért oldalt foglal helyet. Lentre a kétirányú hangerőszabályzó, a töltéshez és az adatátvitelhez használatos USB (mini), a bekapcsoló gomb, a fülhallgató kimenet és az SD-kártya foglalata került. Ez utóbbira szerencsére nem azért van szükség, mert a belső memória túl kicsi lenne az e-bookokhoz, hanem azért, mert aki esetleg hangoskönyveket is szeretne használni, annak a 4 Gbájtos belső tárhelynél azért mégis többre lehet szüksége. A memóriakártyás bővítésnek egyébként megvan az az előnye, hogy mindenki akkora kapacitást választ magának, amekkorát csak szeretne.

A felső él csak egyetlen, ámde nagyon fontos dolgot tartalmaz: innen húzhatjuk ki a stylust, amivel az érintőképernyőre tudunk írni (illetve természetesen a kezeléshez is használható a toll, ezért, ha éppen a kezünkben van, nem kell letenni, ha mondjuk lapozni szeretnénk). A tollnak azonban inkább az extra funkciók esetében vehetjük hasznát, ha csak olvasni szeretnénk, jobb nem bíbelődni vele.

Címkék
Ez is érdekelhet
2018. október 16., 18:00
2018. október 16., 11:00
2016. június 23., 14:50
2016. június 17., 11:17