Skip to main content

Intel: érintőképernyős lesz a jövő ultrabookja

FacebookFacebookFacebookFacebook
Az Intel nemcsak műanyag ultrebookoról álmodik, van még más is a tarsolyában.

Hirdetés

Az Intel természetesen a Computexen jelentette be legújabb terveit, lévén, hogy a legtöbb ultrabook gyártót Tajvan adja. A vállalat alelnöke, Tom Kilroy elsősorban arról számolt be, hogy az érintőképernyők hangsúlyosabb szerepet kaphatnak a jövő eszközeiben. Ezt nyomatékosítandó, Kilroy azt is közölte, hogy már megállapodás született az Intel és számos gyártó között annak érdekében, hogy a következő néhány évben elegendő érintőpanel álljon rendelkezésre a szektor számára.

Az Intel láthatóan továbbra is hisz az ultrabookok sikerében, és szeretne olyan irányba elmenni a fejlesztésekkel, hogy az a felhasználói élményt jelentősen javítani tudja. Az Intel ennek szellemében üdvözli az összes olyan törekvést, amely átalakítható gépek fejlesztésére irányul. Egyelőre még nem lehet tudni, hogy végül melyik készüléktípus lesz a nyerő, ugyanakkor az átalakítható masináknak jó esélye van előretörni, mert gyakorlatilag kompromisszumok nélkül képesek ötvözni a tabletek kényelmes szórakoztató funkcióját a billentyűzetes gépek produktivitásával.

Az Intel sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a felhasználók egy hónapon belül már 35 féle ultrabook közül választhatnak, jövőre pedig 100-nál is több termék megjelenésére lehet számítani.