Skip to main content

Samsung videokamerák SSD-vel

FacebookFacebookFacebookFacebook
Az SSD otthoni pécébe felesleges (egyelőre legalábbis), viszont videokamerákba tökéletes alternatíva, mert nagy...

Hirdetés

Az SSD otthoni pécébe felesleges (egyelőre legalábbis), viszont videokamerákba tökéletes alternatíva, mert nagy kapacitást kínál, miközben teljesen immunis a rázkódásokra. A Samsung a világon először épített be SSD meghajtót videokamerába; a HMX sorozatban 0, 16, 32 és 64 Gbájtos méret közül választhatunk, a HMX-H100-ban nincs adattároló, ez memóriakártyára készíti a felvételeket.

CES 2009

A kézi felvevők tudása az adattároló méretét nem számítva a sorozaton belül teljesen megegyezik, mi a csúcsmodell, HMX-H106-tal ismerkedtünk meg kicsit közelebbről. A kamera a Samsung korábbi dizájnját örökölte, így annak ellenére, hogy alapvetően nem nagy, a hengeres forma miatt éppen kézreáll. A tömege az SSD miatt még tovább csökkent – ez már nem biztos, hogy előny, nagy zoomnál stabilan tartani már az elődöket sem volt könnyű. Szerencsére van optikai stabilizátor, ami a nagy kilengéseket el tudja tűntetni.

CES 2009

A HMX-106 (és a többi HMX modell is) legfeljebb 1920×1080 pixeles felbontásban rögzít (1080i), a felvételek tömörítéséhez pedig H.264 formátumot használ. A képminőséggel nem lesz baj, a próbafelvétel során zárt térben is jó lett a minőség, igaz, a világítás sokkal erősebb volt a standon, mint a hétköznapi. A 64 Gbájtra kb. 12 óra felvételt készíthetünk. A HMX sorozatról annyit érdemes még tudni, hogy a CMOS érzékelő 2,2 Mpixeles, az optika átfogása 10×-es, valamint, hogy a kamerákra HDMI kimenet is került.