Kamerával jöhet az Apple Watch utóda
Ez persze még nem különlegesség, hiszen a Samsung több okosórája is kapott már kamerát, de a Watch 2 több szempontból is komoly előrelépés lehet a jelenlegi modellhez képest.
Az említett kamerán – amelynek feladata a videóhívások lebonyolítása lenne – túl a második generációban Wi-Fi adapter is kerülne, amelynek feladata az androidos órákhoz hasonlóan annak a biztosítása lenne, hogy az okosóra a telefontól függetlenül is működőképes legyen. Ha tehát van a közelben egy ismert Wi-Fi, akkor az órán futó alkalmazások számára ugyanúgy elérhető lesz az internet, illetve az értesítések is megérkezhetnek rá – valamint működhet a már említett kamerával indított FaceTime beszélgetés is. A Wi-Fi chip lehetővé tenné az órák megtalálását is rádiós háromszögeléssel.
Mivel érdekes módon az Apple saját felmérése szerint a vásárlók elégedettek a Watch üzemidejével, ezen a téren drasztikus változásra nem számíthatunk, legalábbis azon túl, amit a technika és az iteráció nyújt.
Talán keveseket érintő változás az is, hogy a cég azt tervezi, hogy az arany- és a felső kategóriás rozsdamentes acél változat közé is beékel egy újabb verziót –hogy ennél mi lenne az exkluzív kialakítás kulcsa, azt viszont nem tudni.

