Skip to main content

Nem gyártja tovább a Sony a XEL-1-et

FacebookFacebookFacebookFacebook
A XEL-1 a világ első olyan OLED tévéje volt, amely végül kereskedelmi forgalomba is került.

Hirdetés

A Sony úgy döntött, hogy a 2007-es IFA-n bemutatkozó Sony XEL-1-et nem gyártja tovább. Az ok prózai; nem fogyott eléggé. Pedig most már egészen olcsón, potom 2000 dolláros, azaz átszámítva kb. 400 ezer forintos áron lehet megvenni a mindössze 3 mm vastag és mindössze 11 colos képátlójú tévét; a tévé debütálásakor forintra átszámítva 1 milliónál is többe került.

A gyártás befejezésének másik (egyik) oka egyébként az is lehet, hogy az LG azóta 15 colos OLED-tévét forgalmaz, amely árban nagyon hasonló, dizájban legalább olyan jó, képminőségét tekintve pedig véleményünk szerint jobb is, mint a japánok készüléke. Az LG egyébként hamarosan Amerikában is megkezdi a tévé forgalmazását, Európában pedig várhatóan nyáron lehet majd megvásárolni az EL9500-at.

Címkék