Skip to main content

Már idén teszteli 40 hüvelykes OLED tévéjét a Samsung

FacebookFacebookFacebookFacebook
A Sony mögül hátrányból rajtolva élre tör a Samsung az OLED tévék gyártása terén.

Hirdetés

A Samsung SMD (Samsung Mobile Display) az AMOLED technológia legnaggyobb alkalmazója elkezdte a felkészülést az 5.5. generációs - 1500 × 1300 mm-es - panelek gyártására. Az új technológia, amellett hogy a mobil eszközökbe szánt OLED kijelzők gazdaságosabb gyártásának a kulcsa, lehetővé teszi, hogy a gyártósoron akár 42 hüvelyk képátlójú kijelzők is készüljenek. A tervek szerint a próbagyártást még az év végén, a tényleges termelést pedig akár már 2011 januárjában is elkezdhetik.

Nem véletlen a rohanás, hiszen a nagy vetélytárs az LG csak egy évvel későbbre tervezi a 42 hüvelykes OLED televíziók gyártását. A piacra elsőként egy 11 hüvelykes méregdrága modellel belépő Sony egyelőre ugyan kivonulni látszik, de az OLED technológiába fektetett pénzek megtérülésének esélyeit a versenytársak mellett a napokban bemutatott OLET is veszélyeztetheti.