Skip to main content

Megnéztük a Dune HD újdonságait

FacebookFacebookFacebookFacebook
Néhány hónapon belül seregnyi új médialejátszóval árasztja el a piacot a Dune HD.

Hirdetés

Néhány hónapon belül seregnyi új médialejátszóval árasztja el a piacot a Dune HD.

A Dune HD standján több prototípusba is belefutottunk, közülük a legérdekesebb mindenképpen a Connect volt, amely, ha elkészül, a világ legapróbb médialejátszója lesz: a Dune HD egy apró méretű, HDMI foglalatba illeszthető stickbe szinte minden , a médialejátszók esetén fontos hardvert képes volt belecsomagolni! A Dune HD Connect többféle verzióban is készül majd, lesz belőle olyan, amelyik csak 2D-s anyagokat kezel, de lesz belőle 3D-s változat is. A termékek egyelőre csak prototípusok, a piaci megjelenésük néhány hónapon belül, de még mindenképpen idén várható. Ami az árakat illeti, a Connect alapverziója várhatóan 120 dollár körül lesz kapható – de ez természetesen még változhat.

A Connect 3D-s verziója a Sigma Designs SMP8672-re épül, és a normál verzió is Sigma Design chipet kap – de még nem tudni pontosan, hogy melyiket. Az apró méret ellenére a szolgáltatások tárháza szinte teljes, a két változat pedig gyakorlatilag csak a 3D-képességben tér el egymástól. Ami hiányozhat, az egyedül az optikai hangkimenet, külső erősítő felé vagy analóg hangot küldünk, vagy használhatjuk a tévé ARC-s HDMI csatlakozóját (ha van). A Connect és a Connect 3D USB porton keresztül merevlemezről vagy USB stickről is képes filmeket lejátszani, de a beépített WiFi adapter segítségével a hálózaton lévő DLNA szerverek tartalmát is képes elérni. A távirányító természetesen rádiós lesz, mivel az infra vevőre nem lenne rálátása a kontrollernek.

A formátumtámogatás a Dune HD termékeinél megszokott módon teljes, a hardver így minden letöltött és/vagy rippelt filmmel képes megbirkózni – a támogatott formátumok listájában még egyes digitális másolásvédelemi eljárások is megtalálhatók. Az extrák között a Flash támogatással is rendelkező böngészőt emelnénk ki, valamint az opcionális Bluetooth modult és a szintén extraként kérhető DVB-C/T tunereket (amelyek viszont sajnos csak a kódolatlan csatornák vételére alkalmasak).

A Dune HD a Connectet itt az IFA-n (egyébként éppen a mai napon) jelentette be, de nemcsak ez az egy kütyü volt újdonság: tulajdonképpen az egész termékpaletta frissül, mert a meglévő modellek mellé a gyártó szinte minden készülékének elkészíti a Sigma Designs SMP8672-es chippel szerelt, 3D anyagokat is támogató verzióját. Pontos árakat nem kaptunk, de az új tjpusok értelemszerűen valamivel többe fognak kerülni, mint a meglévő modellek – a piaci bevezetés időpontja pedig ezeknél a lejátszóknál is néhány hónapon belül várható.