Jobban tennék a Google alkalmazottak, ha a Windowsnál maradnának
A Google elleni januári kínai hekkertámadás után a keresőóriásnál kizárták a Windowst az alkalmazottak által választható operációs rendszerek közül. A napokban nyilvánosságra került információ érthető módon kellemetlenül érintette a Microsoftot, ahonnan blogban üzenték a google-ösöknek, hogy minden rendszernek, és legfőképp minden felhasználónak vannak gyenge pontjai. Jobban tennék tehát, ha a hibát nem a Windowsban keresnék, hiszen a „hekkerek is elismerik, hogy a [Microsoft] jobban biztosítja a termékei biztonságát, mint a többi rendszer készítői.”
Bár az utóbbi állításról sokáig lehetne vitatkozni, az vitathatatlan, hogy a többi rendszer - így az Apple Mac OS X-e is - azért nem kap annyi támadást, mert egyszerűen nem használják őket elegen, hogy megérje rájuk kártékony szoftvereket gyártani. A kevesebb támadás miatt kevesebb hibára derül fény, ami több nyilvánosságra nem hozott potenciális támadási pontot jelenthet.

