A Showtime is internetre megy
Évek óta halljuk, hogy a lineáris tévézés halott, helyét pedig hamarosan a helytől és időtől független tartalomszolgáltatás veszi át – csak éppen a nagyobb tévészolgáltatót nem tudnak a tervről, de legalábbis nem fűlik a foguk ahhoz, hogy átálljanak az internet alapú műsortovábbításra. Ennek persze megvan az oka: féltik a reklámbevételeket. Na nem mintha ne lennének bejáratott megoldáson az online világban is, de úgy látszik, hogy a nagy stúdiók malmai nagyon lassan őrölnek. Mindezek alapján nem véletlen, hogy a streaming eddig jobbára csak a kábeles adók fantáziáját mozgatta meg – ezek ugyanis jellemzően nem a reklámbevételekből élnek, hanem a havi előfizetési díjból. Pozitív példa van előttük: a Netflix már megmutatta, hogy lehet sikeres egy vállalkozás is, amely csak az internetet használja közvetítő közegként. Nem is olyan régen az HBO jelentette be, hogy jövőre streaming szolgáltatást indít, és úgy látszik, hogy ez kellett ahhoz, hogy az iparág mozduljon: most a Showtime közölte ugyanis, hogy követi riválisát az internetre (is).
Aki nem ismerné, a CBS által birtokolt Showtime készíti például a népszerű Homeland, vagy éppen a Masters of Sex sorozatot (ez leginkább a Trónok harcára hasonlít, csak nőkkel), de a Dextert is ennek a cégnek köszönhetjük. A vállalat igazgatója, Leslie Moonves a Wall Street Journalnak azt nyilatkozta, hogy „elég biztosan eldöntött” tény, hogy a kábeltől független szolgáltatás 2015-ben elindul. Természetesen ez rövid távon biztosan nem jelenti azt, hogy a kábeles Showtime leáll, de a jövőben nem elképzelhetetlen egy ilyen forgatókönyv sem.
Feltehetőleg az HBO és a Showtime közel egyszerre indítják majd a streaming szolgáltatást, így egymáshoz képest nem lesz nagy előnyük. Viszont bizonyos szempontból már most mindketten késésben vannak, hiszen a Netflix a piac egészen nagy részét megszerezte már magának. Mi több, az említett cégek sorozatai szintén nézhetők a Netflixen – persze ezen azért könnyen lehet „segíteni”.

