Skip to main content

Megérkezett és már előrendelhető a Nothing Phone (3a)

FacebookFacebookFacebookFacebook
Egészen pontosan két új típus mutatkozott be, a Nothing Phone (3a) és ennek Pro változata. A fő különbség a kamerarendszerben van, de ott sem túl nagy.
Hirdetés

Két, szinte teljesen azonos telefont mutatott be az MWC-re időzítve a brit Nothing. A mobilok külsőre közel azonosak: fekete, fehér és kék színben elérhető (3a), valamint a fekete és szürke árnyalatban készülő (3a) Pro egyaránt 163,5×77,5×8,4 mm-es, IP64-es védelemmel ellátott készülékházba kerültek, a színválasztékon kívül pedig – külsőre – egyedül a kamerasziget elrendezése az, ami megkülönbözteti őket egymástól.

A telefonok 150, illetve 200 ezer forintos ára is mutatja, hogy erős középkategóriáról beszélhetünk; ezzel összhangban a rendszerchip a Qualcommtól érkező Snapdragon 7s Gen 3 (1+3 Cortex-A720 és 4 Cortex-A520 maggal és Adreno 720 GPU-val). Az SoC mellé 128 vagy 256 GB-os tárhely és 8 GB vagy – a 256 GB-os változat esetén – opcionálisan 12 GB RAM jár. 5G természetesen van, és adott a WiFi-6 adapter, a Bluetooth és az NFC kapcsolat is. A kijelző mind a két telefon esetében 6,77 colos; az AMOLED-panel 1080×2392 pixeles felbontás mellett 120 Hz-es képfrissítést és akár 1300 nites fényerőt is biztosít, valamint támogatja a HDR10+ technológiát is (még, ha ez utóbbinak a relatív alacsony fényerő miatt túl sok gyakorlati jelentősége nincs is).

Ami eltér a két telefon esetében, az a kamerarendszer: a Nothing Phone (3a) Pro 50 MP-es fő kamerát (23mm), 50 MP-es zoom kamerát (3×, 70mm) és 8 MP-es nagylátószögű kamerát (15mm) kapott, míg a Nothing Phone (3a) esetében a megapixel értékek hasonlóak, de a zoom kamera csak 2× átfogással (50mm) rendelkezik. Ezzel párhuzamosan a szenzorzoom is eltér, előbbi mobilban 6×, utóbbi készülékben 4×-es nagyítás érhető el vele. A szelfikamera esetében a felbontás is más, de a gyakorlatban nem túl sokat nyom a latba, hogy a szelfik 50 vagy 32 MP-en készülnek-e. Az akkumulátor kapacitása is azonos, 5000 mAh, a gyorstöltés sebessége pedig 50 watt lehet – töltő viszont az EU-s előírások szerint nincs a dobozban.

A mobilokra Android 15 és Nothing OS 3.1 interfész kerül, utóbbi érdekessége, hogy három funkciót is ellát, attól függően, hogy szimplán vagy duplán nyomod meg, vagy nyomva tartod. A gyártó ígérete szerint a gomb később nemcsak az Essential Space felhő szolgáltatás funkcióihoz lesz használható, hanem több más parancsot is kap, amelyek közül magad választhatod ki, melyiket szeretnéd használni. Sajnos szoftverben ezzel együtt sem túl erős a Nothing, a gyártó mindössze három Android főverzió frissítést ígér, miközben a Honor vagy a Xiaomi e tekintetben hetes és hatos számokkal dobálóznak.

A gyártó ígérete szerint mind a két telefon még márciusban a hazai boltok polcaira kerül.