Skip to main content

OLED: beelőzhetnek a monitorok

FacebookFacebookFacebookFacebook
Samsung prototípus készült 23 colos méretben, kereskedelmi verzió hamarosan várható.

Hirdetés

Tulajdonképpen teljesen logikus döntés a Samsung részéről, hogy elsőként nem OLED-tévét, hanem OLED monitort dobna piacra, hiszen így feltehetőleg nem lesz csillagászati ára az újdonságnak. A koreai gyártó a prototípus bemutatásával egy időben azt is elárulta, hogy a tervek szerint már jövőre kereskedelmi forgalomba kerül a monitor.

A technikai paraméterek közül is ismertté vált néhány: ahogyan várni lehetett, a kontrasztarány hatalmas, 2 000 000:1-hez, a felbontás viszont nem ismert. A Megawhat.tv videója alapján a kijelző 16:9-es, így a panel valószínűleg 1920×1080 vagy 1366×768 pixeles. A prototípus mindössze 1,6 cm vastag fogyasztása pedig a mostani kijelzők energiafelvételének 60%-a.

http://www.megawhat.tv/

Címkék