17 és 25 colos OLED monitorok a Sonytól
A Sony 2010 februárjában döntött úgy, hogy nem gyártja tovább a világ első, kereskedelmi forgalomban is megjelent OLED-tévéjét, a 11 colos XEL-1-et. A Sony azonban már akkor közölte, hogy ez nem jelenti azt, hogy kiszállna az OLED-piacról, csupán arról van szó, hogy a vezetők belátták, nem jött még el a technológia ideje. A Sony a nyár folyamán már be is mutatta azt a 17 és 25 colos panelt, amelyek most az új monitorokba, a Trimaster EL BVM-E170-be és az E250-be kerülnek be.
A Sony ezúttal óvatosabb, a kijelzőket nem a nagyközönségnek szánja, hanem egy szűk rétegnek, olyan profi területekre, mint a filmgyártás, illetve természetesen kutató cégeknek, grafikusoknak, stb. Ezt a monitorok ára is tükrözi, a kisebb változatért 15700, a nagyobbikért pedig 26 ezer dollárt kell leperkálni. Előbbi áprilisban, utóbbi júniusban kerülhet a boltokba. A 17 és 25 colos monitorok felbontása természetesen Full HD, fényerejük viszont nem túl nagy, csupán 100 cd/m² – igaz, kalibrálás után, egy sötétebb helyiségben azért ez elegendő lehet. A további specifikációkból kiderül, hogy a betekintési szög mindkét irányban 178 fok, a csatlakozók között pedig a HDMI is megtalálható.

