Skip to main content

OLED monitor orvosi felhasználása

FacebookFacebookFacebookFacebook
A technológiát ezen a területen a világon először alkalmazza a Sony, elsősorban a műtéteket segítené vele.

Hirdetés

A japán gyártó 25 colos méretben dobja piacra az orvosi területre szánt PVM-2551MD-t, amely a Sony reményei szerint azért lesz nagyon népszerű az orvosok körében, mert az LCD-kkel összevetve természetesebb színeket produkál, ráadásul gyakorlatilag teljesen utánhúzás nélkül működik. A Sony a típus kifejlesztéséhez orvosok segítségét is kérte, akik a prototípussal való munkavégzés tapasztalatai alapján azt mondták, hogy egyértelműen előnyben részesítenék az OLED technológiát, mert jobb a kontrasztarány, ráadásul a 180 fokos betekintési szögnek köszönhetően nem kritikus tényező, hogy éppen milyen szögből nézik a kijelzőt.

A Sony PVM-2551MD-t általános orvosi műtéteknél, és a test felnyitása nélkül végzett beavatkozásoknál egyaránt hasznos lehet. A kijelző technikai specifikációi közül a legfontosabb, hogy a felbontás Full HD (1920×1080 pixel), de emellett az sem elhanyagolható, hogy a vezérlés 10 bites, ami pontosabb színvisszaadást tesz lehetővé (ami a különféle szövetek vizsgálatánál kritikus tényező).

A kijelző természetesen megkapta az FDA vonatkozó tanúsítványát is, amely lehetővé teszi a kijelző éles helyzetben való bevetését is. Mivel kiskereskedelmi forgalomban nem lesz kapható, a Sony a PVM-2551MD árát nem közölte.