Európába is érkezik az LG OLED-tévéje
Az LG bejelentette, hogy idén júliusban dobja piacra Európában az 55 colos képátlóval rendelkező OLED-tévéjét, amely első körben az Egyesült Királyságban fog megjelenni. A készülék nem a mostani, 2013-as CES-en bejelentett változat, hanem az a modell, amelyet a koreai vállalat 2012 januárjában leplezett le, a képminőségre és a szolgáltatásokra nézve ez ugyanakkor nem jelent semmi különbséget, mert az azóta eltelt időben a fejlesztések főleg a gyártósorok hatékonyságának növelésére valamint a képminőséget nem befolyásoló dizájnelemek csiszolgatására, például a vastagság 4,5-ről 4 mm-re való lefaragására irányultak.
A koreai (és amerikai) bevezetéshez hasonlóan az LG a júliusi start előtt megnyitja az előrendelés lehetőségét, így mától bárki, akinek van a dologra felesleges 10 ezer fontja, jelezheti igényét a kiemelt brit üzletekben a készülék iránt. Hazai bevezetésről egyelőre nem tudunk, és nem lennénk meglepve akkor sem, ha az LG úgy döntene, hogy ebben az évben Magyarországon nem hozza forgalomba a terméket.
Az LG-től közben azt az információt kaptuk, hogy az OLED-tévé itthon is biztosan forgalomba kerül, és szerencsés esetben már a harmadik negyedév során meg lehet majd vásárolni.

