Skip to main content

Galaxy Tab 2 OLED kijelzővel?

FacebookFacebookFacebookFacebook
Minden jel erre mutat, a Samsung ugyanis a jövő héten 7 colos, 1200×600 pixeles OLED panelt mutathat be.

Hirdetés

A jövő héten Tokióban megrendezésre kerülő FPD-International kiállításon a Samsung egy olyan AMOLED kijelzőt mutathat be, amely a cég termékpalettájáról egyedül az iPad legnagyobb riválisaként számon tartott Galaxy Tabba illeszthető be (de felbontása és méretaránya miatt az új panel valószínűleg nem teljesen csereszabatos a Tab mostani kijelzőjével). Ebből pedig nem nehéz levonni azt a következtetést, miszerint a koreaiak következő generációs táblagépe OLED panellel készül majd.

Sokan a Galaxy Tab bejelentésekor egyébként csalódtak kicsit, mert már az első verziónál is lehetett arra számítani, hogy a Samsung OLED kijelzővel dobja piacra a táblagépét (még ha reális esélye azért nem biztos, hogy volt a dolognak). A Samsung Mobile égisze alatt készülő, 1200×600 pixel felbontású panel akár már 2011 közepén előállítható lesz nagy tételben is: ha a Samsung sikerrel beüzemeli azt az új gyártósort, amely a 7 colos paneleket is gyártja majd, a koreai gyártó havi OLED-kapacitása havi 3 millióról havi 30 millióra ugorhat. Egyébként nem valószínű, hogy a Samsung ennyi panelt el tud majd használni, így a 7 colosnál kisebb AMOLED kijelzők más gyártók prémiumkészülékeiben is megjelenhetnek majd.