Skip to main content

Vision 2015: a Philips stratégiája a következő öt évre

FacebookFacebookFacebookFacebook
Főleg az egészségügyi és a well-being ágazatra koncentrál a gyártó, cél a piacvezető szerep.

Hirdetés

A Philips bemutatta Vision 2015 névre keresztelt stratégiai jövőképét, amelyből kiderül, hogy az elkövetkezendő öt évben az elsődleges cél az egészségügyi- és well-being ágazatokban a piaci pozíció további erősítése lesz. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a holland gyártó folytatja az előző öt év munkáját, amellett persze, hogy a folyamatok kiválóan beleillenek a nemzetközi trendekbe; az otthoni egészségügy, az energiatakarékos megoldásokat használó világítástechnika és a lifestyle termékek népszerűsége az EU országain belül ugyanis egyre nő.

A következő öt évet tekintve a Vision 2015 jövőkép több prioritást is megjelöl, közülük a legfontosabb – a nagy koreai cégek mentalitását idézve – az, hogy a Philips a meglévő piacvezető pozícióit tovább erősítse, valamint az, hogy a többi egészségügyi és a well-being ágazat többségében ezt a pozíciót megszerezze.

„A Philips 2015-ös terveinek megvalósításban a vállalat közép és dél-kelet európai országai valamint Magyarország is kulcsfontosságú szerepet játszik, egyrészt a régióban jelen lévő számmottevő gyártási és beszállítói hátterünkön, másrészt az egészségügyi és világítástechnikai modernizáción, valamint a háztartások elektronikai és kisháztartási vásárlásain keresztül” - mondta Benedikt Laux a vállalat regionális és egyben magyarországi vezérigazgatója a cég sajtótájékoztatóján.