A Galaxy S6 úgy lesz nagyobb, hogy kisebb lesz
Ha igazak a hírek, a Samsung Galaxy S6 képernyője még egy picit kisebb is lesz, mint a Galaxy S5 5,1 colos megjelenítője volt. A hírek forrása az indiai import/export vállalatának, a Zaubának a weboldala, ahol SM-G920V és SM-G920F modellszámokon tűntek fel a mobilok. Mind a kettő a Galaxy S6-ot jelöli, az egyik a tesztelésre és bemutatásra használható, kereskedelmi forgalomba nem kerülő, a másik kutatás-fejlesztési célú változat. Korábbi információk alapján szinte biztos, hogy a kijelző felbontása QHD lesz (1440 x 2560), több, mint az S5 Full HD-je, vagy az iPhone 6 1334 x 750 pixel felbontása. A francia NowhereElse oldal információi szerint viszont a kisebb képernyő nem jelent kisebb készüléket is: az S5-nél hosszabb, de vékonyabb lesz az S6. Benne a QHD kijelző mögött az Exynos 7420 SoC működik majd, a kamerája 16-20 megapixeles lesz, rajta pedig az Android 5.0 Lollipop fog futni.
A Galaxy S6-ot a március elején Barcelonában rendezett Mobile World Congress alatt mutatják majd be, a Samsung pedig már elkezdte a kampányát a What’s next (mi a következő) szlogennel. A kiadott képen egy, az MWC 2015 konferencián bemutatkozó készülék oldala, vagy más része látható. A színe alapján meglepő hasonlóságot mutat a már megjelent Galaxy Note Edge-el, amelynek kijelzője a készülék éléig kifut. Nem kizárt, hogy a Galaxy S6 is ilyen kijelző(ke)t kap, de biztosat csak akkor tudunk majd, ha a telefont valóban leleplezik.

