Szelfitelefonokkal készül az LG Barcelonába
Nem újdonság, hogy a tavalyi sikeres csúcsmodell tulajdonságait a gyártók elkezdik „leszivárogtatni” a középkategóriába, úgyhogy azon sem kell meglepődni, hogy az LG Barcelonai bemutatásra szánt négyesének nagy részén hátulra kerültek a gombok.
A négy modell közül a legnagyobb a Magna a maga 5 colos HD-s kijelzőjével, majd következik a Spirit 4,7 collal, aztán jön a Leon illetve a Joy 4,5 és 4 collal, FWVGA és WVGA felbontásokkal. Az első három mobilban piactól függően 1,2 vagy 1,3 GHz-es négymagos SoC, az utóbbiban pedig 1,2 GHz-es négy- vagy kétmagos processzor dolgozhat. Szintén az első három érdekessége a „szelfibarát” kamera, ami jelen esetben egy 5 colos előlapi modult jelent, amely mögött a gesztusos (azaz mosolyra, integetésre, stb. exponáló) vezérlést is ismerő szoftver rejtőzik, a szefibotok használóinak nagy örömére. Nevével ellentétben a Joyjal lesz a legkevésbé élvezetes ez a fajta fényképezés, itt ugyanis csak 0,3 mpixeles az előlapi kamera.

