Skip to main content

Android Pay: csak napok kérdése?

FacebookFacebookFacebookFacebook
A Google a nulláról írta újra fizetési rendszerét, amelyet május végén be is fog mutatni.

Hirdetés

Május utolsó napjaiban rendezik a Google rendszeres fejlesztői konferenciáját, a Google I/O-t, amelyen az Ars Technica értesülései szerint a Google Android Pay rendszerének működő verzióját fogja bemutatni. A mobil fizetési rendszert az alapjaitól írták újra, az API-ja pedig lehetővé teszi, hogy az Android alkalmazásokba könnyedén be lehessen illeszteni – ez által bármilyen alkalmazás felruházható a biztonságos, egyérintéses fizetési móddal.

Ezzel elsősorban a boltokban könnyíti meg a fizetést a hitelkártyák adatait is a telefonon tároló rendszer, amely egyébként nem váltja ki az eddigi Google Wallet (tárca) programot, csupán kiegészíti azt. Az API használatáról minden bizonnyal elhangzik néhány hasznos mondat a Google I/O 2015 konferencián, ha pedig egy kis szerencsénk lesz, foszlányokat már a Mobile World Congressen is meg lehet majd tudni a rendszerről.

Címkék