Skip to main content

Legfrissebb hírek

Az újabb égők már most is képesek Zigbee hálózat helyett Matter-over-Thread hálózatra kapcsolódni – hamarosan a kettő párhuzamosan is menni fog nekik.
Hosszú ideje tudni lehetett, hogy a magyar felhasználók átkerülnek a hazai fióktelephez, az átállás most már gőzerővel zajlik.
Eredetileg 2025 októberében ért volna véget a terméktámogatás, most viszont már úgy áll a helyzet, hogy 2027. október 12-ig biztosan megmarad.
A fókusz egyre inkább áthelyeződik arra, hogyan lehet a mesterséges intelligenciát értékteremtésre használni.
A döntés kissé váratlan, de nem előzmény nélküli – a dolgozók szempontjából pedig sajnos valószínűleg nem is végleges.
4 milliárd dollárt sem sajnál a vállalat azért, hogy megszerezze az AI-ban érintett Modulart.
Több kínai fejlesztő szerint az Apple visszaél piaci erőfölényével – pedig a 30 százalékos sarc már rég a múlté.
Az ingyenesen is elérhető modell sokat fejlődött a szövegkörnyezet megértésében, és ezzel az összetettebb kérdésekre is pontosabb válaszokat tud adni.
A Patch the Planet kezdeményezés révén a nyílt forráskódú szoftverekben található biztonsági hibák gyorsan és pontosan beazonosíthatók.
A vezeték nélküli töltés kényelmes és ma már kellően gyors is – de az árammal elég pazarlóan bánik.
A felhasználók szerint ez már korántsem biztos, a mesterséges intelligencia és a Reddit is beelőzhetett.
Hosszú ideig Amerika volt az első helyen (utoljára az El Capitannal), a LineShine viszont újra Kínába vitte a képzeletbeli serleget.
A felhasználók egyre tudatosabban nézik, hogy AI készítette-e a szöveget, és ha igen, azt nem díjazzák.
Az Acertől érkezett a bizonyíték arra, hogy 160×160×47 mm-ben is rengeteg AI számítási kapacitás fér el.
Az, hogy a vezérlő drágább lenne DRAM cache-sel, az csak egy dolog – a nagyobb probléma az, hogy egyszerűen nincs memória.