Mégis lesz Sense a WP7-re?
Még Londonban, a Desire HD, Desire Z, és ezek kapcsán az új Sense bemutatásának kapcsán beszéltünk pár HTC vezetővel, akik határozottan kijelentették, hogy a cég az Android 3.0-ért és a WP7-ért cserébe bizony hajlandó lemondani a Sense használatáról is. Úgy látszik, hogy legalábbis az utóbbi esetében, a HTC kezdi belátni, hogy nem ez a legjobb stratégia.
A gyártók számára a fő probléma a Microsoft által szigorúan szabályozott UI-val az, hogy nagyon minimálissá teszi az egyes telefonok közötti különbséget. Ezzel a kisebb cégek – mint amilyen a HTC is – könnyen hátrányba kerülhetnek a nagy márkákhoz képest, hiszen nem tudnak igazán egyedi ajánlattal kitűnni a tömegből.
Ezzel persze nincs semmi baj, legalábbis addig, amíg a WP7 népszerűsége elég nagy ahhoz, hogy minden modellre legyen kereslet. A legutóbbi adatok szerint azonban a platform, bár nem teljesít rosszul, nem is tarolta le a piacot – így pedig már érthető, hogy a HTC-nél miért reménykednek abban, hogy a Microsoft talán hajlandó lesz lazítani a láncokon.

