Skip to main content

Két új telefont mutatott be a Sony

FacebookFacebookFacebookFacebook
Még gyorsan az IFA előtt két új okostelefont mutatott be a Sony: a régóta várt Xperia C5 Ultrát és az M5-öt.

Hirdetés

A korábban még Lavender kódnéven futó C5 Ultráról már írtunk annak különlegesen vékony keretű kijelzőjének kapcsán. A C3 szelfitelefon utódaként érkező készülékben nyolcmagos 1,7 GHz-es MediaTek MT6752 lapkakészlet dolgozik, 2 GB RAM és 16 GB háttértár társaságában – kameraközpontú telefonról lévén szó az utóbbi szerencsére bővíthető. A mobilban elöl és hátul is 13 Mpixeles kamera van, 22 mm-es gyújtótávolsággal és LED-es segédfénnyel. Mint általában az Ultra sorozat tagjai, a C5 Ultra is már bőven a phablet kategóriába tartozik, kijelzőjének képátlója ugyanis 6 col, amihez FHD felbontás tartozik.

Az M5 az M4 Aqua nagyobb testvérének tekinthető: 5 colos FHD panelt, MediaTek Helio X10 rendszerchipet, 3 GB RAM-ot, 16 GB bővíthető memóriát és 13/21,5 Mpixeles kamerákat kapott, dizájnja pedig erősen emlékeztet a Z szériáéra.

Mind a két készülék augusztus közepén jelenhet meg, elsőként a feltörekvő piacok boltjaiban.