Dél-koreai tudósok „True Blue” OLED kijelzőt fejlesztettek ki
A foszfor alapú megjelenítőknél már ismert jelenség a foszfor eltérő mértékű öregedése, de ez a jelenség az OLED-ek esetében is jelentkezik: a kék fényt kibocsátó OLED-ek gyorsabb elhasználódnak, mint a piros és zöld „komponensek”, és ez azzal jár, hogy a kibocsátott szín torzul.
A Pusan National University professzora, Sung-Ho Jin és csapata most olyan OLED-et fejlesztett ki, amely mentes ettől a problémától. A „True Blue” OLED inkább kék, mint cián színű, hatékonysága pedig nagyobb az eddiginél, amelynek következtében egyrészt kevesebb fogyasztással is beéri, másrészt az idő múlásával sincs szükség arra, hogy az öregedést kísérő „elszíneződés” kompenzálására nagyobb feszültséggel hajtsák meg.

