Kiszervezte kijelzőket gyártó részlegét a Samsung
Az előzetes terveknek megfelelően a Samsung kiszervezte display üzletágát, és megalakult a Samsung Display. A legnagyobb rivális, az LG már 1999-ben leválasztotta a kijelzőket gyártó üzletágat, amikor vegyesvállalatot hozott létre a Philipsszel, 2008 óta pedig, a holland gyártó kivásárlásával teljesen (újra) az LG tulajdonába került a cég. Egyelőre a Samsung Display is teljes egészében az anyavállalat égisze alatt működik majd – jóllehet a kiszervezésre az is egy magyarázat lehet, ha a koreai vállalat terveiben hosszabb távon az is szerepel, hogy idővel partnert vonjon be.
A Samsung közleménye szerint a cégbírósági bejegyzést követően már holnaptól, azaz 2012. április 3-tól önállóan működő vállalat a tavalyi év során 20 milliárd dollár bevételt hozott a Samsung számára, öt üzemmel rendelkezik és több, mint 20 ezer alkalmazottat foglalkoztat. Vezetője Donggun Park lesz, aki korábban a Samsung LCD üzletágát irányította.

