Toshiba AC100: 8 óra munka/8 óra szórakozás
Az extra könnyű, extra apró és extra munkabíró AC100 alapja egy Nvidia Tegra 250-es 1 Ghz-en, 512 MB DDR2 memóriával és 32 GB SSD tárhellyel. Az összeállításon Android 2.1 fut, így a készenléti módból a gép kevesebb, mint 1 másodperc alatt tér magához, a takarékos kiépítés miatt pedig akár 8 órán keresztül is használható – az ígéretek szerint.
A 8 óra alatt ráadásul nem csupán netezhetünk, levelezhetünk és dokumentumainkkal bíbelődhetünk, de a Tegrának köszönhetően akár 1080p videót is nézhetünk. Bár a 10,1 hüvelykes, 1024×600 képpontból álló képernyő nem kifejezetten házimozira született, de HDMI kimenettel ez a probléma megoldható. Az erősen visszafogott méretek (262×190×21 mm) miatt ugyan csatlakozóban nem gazdag a smartbook, csupán 1 normál és 1 mini USB portot, valamint egy SD kártyaolvasót kapott, de a 870g tömegű készülék mellett biztosan elbírunk egy USB hubot is, ha szükséges. A kommunikációs képességek (Bluetooth 2.1, 802.11 b/g/n, egyes modellekben 3G) viszont már megfelelnek a mai követelményeknek.
Az AC100 2010 harmadik negyedévétől lesz kapható Európában, ára még nem ismert, de Japán testvérének beharangozott ára 450-550$ között mozog kiszereléstől függően.

