Skip to main content

Eye-Fi hasonmás a PQI-tól

FacebookFacebookFacebookFacebook
A közönséges fényképezőgépeket Wi-Fi képességekkel ellátó Eye-Fi kártya konkurenciáját készítette el a PQI.

Hirdetés

A közönséges fényképezőgépeket Wi-Fi képességekkel ellátó Eye-Fi kártya konkurenciáját készítette el a PQI, ami azonban rendelkezik pár érdekes képességgel. Ezek közé tartozik, hogy nem fixen beépített memóriával rendelkezik, hanem mi cserélgethetjük benne a microSD memóriakártyákat.


A másik érdekessége, hogy az AirCard+ alkalmazással iPhone-nal, iPaddal vagy Androiddal is kapcsolatba léphetünk a kártyával, és megnézhetjük a memóriában tárolt képeket (illetve egyéb médiát) és megváltozathatjuk a beállításokat is.

Az AirCard azonban csak egy tagja a PQI Air sorozatának, amiben megtalálható még a vezeték nélküli hotspotként is funkcionáló, USB 3.0 porttal rendelkező Air Bank is. Ebben egy 1 TB-os merevlemez található, a készülék pedig egyszerre 8 csatlakozás kezelésére képes, tehát ennyi eszközzel érjük el a rajta tárolt adatokat. Valamivel kisebb tudású az Air Drive, ami tulajdonképpen egy vezeték nélküli hozzáférést biztosító SDHC kártyaolvasó, saját akkumulátorral. Végül a sorozat legkisebbje az Air Pen, ami tulajdonképpen egy apró vezeték nélküli router, extra szolgáltatásként microSD foglalattal, amelynek tartalmát képes megosztani a hálózaton is.