Közepesen jól teljesített a Sony mobilos részlege
Első ránézésre úgy tűnhet, hogy bejött a Sonynak a szakítás az Ericssonnal; a harmadik negyedévben a vállalat ugyanis 8,8 millió okostelefont adott el, amivel a Samsung és az Apple mögött a harmadik legnagyobb készülékgyártó lett. A korábbi előrejelzések alapján rosszabb szereplése lehetett számítani, az IDC negyedéves jelentése például még az első ötbe sem hozta a japán vállalatot. A Sony túlságosan mégsem örülhet, mert a negyedévet még így is veszteségesen zárta – ráadásul az egy évvel korábbihoz képest a vállalat helyzete a mobilpiacon komolyan nem változott.
2011 hasonló időszakában a Sony Ericsson összesen 7,6 millió okostelefont szállított le, így az éves növekedés a 16 százalékot sem éri el, míg a mobilpiac globálisan ennél háromszor nagyobb mértékben, 45 százalékkal bővült. A Sony helyzetének megítélését az is rontja valamelyest, hogy a vállalat tavaly a harmadik negyedében minden bizonnyal 9-10 millió mobilt is leszállíthatott volna, ha a fukusimai földrengés hatásai nem hátráltatják a termelést.

