Ez lenne az Amazon játékkonzolja?
Nem is olyan régen találkozhattunk az interneten az Amazon játékkonzoljáról szóló információkkal és az állítólagos konzolhoz tartozó kontrollerrel. Akkor még csak az derült ki, hogy a készülék nagy valószínűséggel androidos alapokra épül, illetve hogy médialejátszásra is használható lesz.
Most iparági forrásokra hivatkozva a TechCrunch azt írja, hogy az Amazon készüléke egy nagy doboz helyett egy Chromecast-szerű eszköz lehet. A kis méretű házhoz valószínűleg viszonylag olcsó hardver kapcsolódik, de ez nem jelenti azt, hogy gyenge is lesz: az Amazon amúgy is híres arról az üzleti modelljéről, hogy a hardveren szívesen termel veszteséget azért, hogy a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokon vasalja be aztán a pénzt (lásd Kindle).
Az információk szerint a kis készülékhez egy olyan szolgáltatás is járna, amivel az OnLive-hoz hasonló módon tudnánk továbbítani a játékot az Amazon szervereiről a konzolra. Aki esetleg nem ismerné, az OnLive egy felhőben működő játékplatform, amelyhez sokféle klienssel kapcsolódhatunk. A játékok az OnLive szerverein futnak, a kliens pedig gyakorlatilag egy video stream formájában kapja a képet.

