Skip to main content

Kipróbáltuk: Blackberry PlayBook

FacebookFacebookFacebookFacebook
Kipróbáltuk a BlackBerry PlayBookot, a kiállítás szerintünk egyik legjobban sikerült táblagépét.

Hirdetés

Némi közelharc árán sikerült közel kerülnünk a RIM új tabletjéhez, a BlackBerry PlayBookhoz. Bár még csak prototípusról van szó, tetszett, amit láttunk.

Maga a hardver egy profin összerakott, 7”-os kapacitív érintőképernyőt használó tablet, aminek felbontása 1024×600 pixel, azaz rendkívül hasonlít a Galaxy Tabra. Belül egy közelebbről meg nem nevezett 2 magos és 1 GHz-es processzor dolgozik, a szoftver pedig a QNX-től érkezik. Fényképezőgépből kettő is került rá, egy 3 Mpixeles első és egy 5 Mpixeles hátsó – állítólag mindkettővel 1080p-s felvételeket is lehet majd készíteni.

Sajnos a mindig éberen figyelő biztonsági emberek nem igazán engedték, hogy önállóan kézbe fogjuk, így a tömegéről nem merünk nyilatkozni, de a profi összeszerelés miatt elképzelhető, hogy nem ez lesz a piac legkönnyebb készüléke.

Az előlapon gyakorlatilag nem találunk kezelőszerveket, csak a kijelzőt. Kár, hogy a burkolat fényes, így nemcsak az ujjlenyomatokat gyűjti be, de nagyon tükröződik is, ami nem használ egy ilyen munkára kihegyezett eszköznek. A felső élén három gomb, alul pedig pár csatlakozó kapott helyet, az utóbbiak között megtalálható a mini HDMI is, aminek a HD filmek lejátszására is képes processzor miatt valóban van is értelme.

Működés közben a készülék kifejezetten jó benyomást tett ránk, elsősorban sebessége miatt: mindegy volt, hogy hány szoftvert indítottunk el, a PlayBook nem akadozott, a filmek lejátszása és a Flash elemekkel bőven teletűzdelt weboldalak megjelenítése is folyamatos volt. A kezelői felület egyedi, de nagyon intuitív, külső gombok híján pedig olyan jellemzőket is figyelembe vesz, hogy a képernyő melyik széléről húzzuk be ujjunkat.

A PlayBook most még nem kapható, de hamarosan piacra kerül – egyelőre azonban csak Wi-Fi adaptert tartalmazó verzióban. Netezni így csak Wi-Fi hálózaton keresztül tudunk majd, és ugyan Bluetooth kapcsolaton keresztül összeköthető lesz a BlackBerry telefonokkal, ezen keresztül csak adatokat, névjegyeket tudunk szinkronizálni, netezési lehetőség nem lesz.