Skip to main content

Licencelhető lehet a BlackBerry OS 10

FacebookFacebookFacebookFacebook
A Samsung és a HTC is érdeklődik az MWC 2012-n debütáló rendszer, valamint a vele járó szolgáltatások iránt.

Hirdetés

Egyes értesülések szerint a kanadai Researc in Motion tervei között szerepel az, hogy a legújabb BlackBerry operációs rendszert licencelhetővé teszi más gyártók számára is. Állítólag a Samsung és a HTC már jelentkezett is, így könnyen lehet, hogy nem csak BlakcBerryken lesz elérhető a BlackBerry OS 10 operációs rendszer.

A szoftver várhatóan a barcelonai Mobile World Congress kiállításon debütálhat egy új BlackBerryn, azonban erről még pontos információk nincsenek. Az tény, hogy a RIM-nek nem áll túl jól a szénája, viszont egy ilyen licencelési politikával mégis lehetősége lesz arra, hogy akár nagyobb tömeg felé is elérhetővé tegye az OS-t, amely így vonzóbb lehet az alkalmazásfejlesztők számára is – amely végső soron a RIM-nek (és a partnereknek is) bevételt hozhat.